Xterra Czech

Czech tour Xterra pokračovala v HostivařiČeský pohár Xterra v Davidově Mlýnu vyhráli Klíma a Loubková, fenomén Zadák byl druhý
E.ON XTERRA CZECH – Mistrovství Evropy 2004Erbenová najela na vítěznou vlnu, ve Španělsku bloudila, přesto úvodní závod EP Xterra ovládla
Hlubocká Xterra je připravenaHluboká n. Vltavou XTERRA European Championship
Karel Zadák se posunul na čelo Twin Xterra Czech TourKdo jsou favorité nedělního XTERRA CZECH v Prachaticích?
Lahůdkový běh při Xteře na HlubokéLebrun a Schaeferová se stali Evropskými šampióny
Lebrun byl na Hluboké opět nejlepšíLyžař Lukáš Bauer vyzve v Prachaticích světové šampiony Xterry
Na Hluboké to bude letos jinakNa Hluboké vyhráli Lebrun a Whitmoreová
Senzace! Xterra z Hluboké se stěhuje do Špindlerova MlýnaSvětová triatlonová elita zavítá na Šumavu, Prachatice hostí Světový pohár XTERRA
Světový pohár Xterra zavítá na HlubokouSvětový závod BRAVE XTERRA Czech v plných přípravách
Tak trochu jiná Xterra. Made by LanghammerTerénní triatlon Xterra slaví českou 10! Ve Špindlu podruhé zavoní Havaj
V sobotu vypukne Brave Xterra Czech 2003 Vojtěch a Erbenová vyhráli poslední českou Xterru sezony
Xterra Czech: chystají se další změnyXterra Czech: Kubíček třetí, vládli horalové ze Švýcarska
Xterra Czech, triatlonový festival již tento víkend!Xterra Czech 2006 příprava na závod a závod
Xterra na Hluboké se vrací ke kořenůmXterra na Hluboké: Šampioni i hobíci jedou o Havaj
Xterra na zámku: Vládl mistr světa LebrunXterra triatlon se vrací do České republiky!
Xterra ve Špindlu: Dietz a Lorblanchetová, dva Češi na stupníchXterru na Hluboké vyhrál Lebrun, Mistrem ČR je Kubíček
Zadák zajel na Hluboké životní závod 

Hluboká nad Vltavou - Helvétský kříž zavlál nad novorenesančním zámkem na Hluboké. Českou Xterru, světovou kvalifikaci pro šampionát na Havaji, vyhráli Olivier Marceau, ten podle očekávání a zcela nečekaně Renate Bucherová.

Z Čechů byl nejlepší třetí Jan Kubíček, který zastoupil Jana Řehulu. Toho potkaly tři defekty na horském kole ve schwarzenberské oboře a dokončil jen v tréninkovém tempu. "Dvakrát jsem píchl a pak i přetrhl řetěz," stýskal si Řehula, který dal Xteře přednost před nedělním domácím šampionátem na olympijských tratích v Plzni.

Mezi ženami se vedrala do elitní desítky Eva Skalníková, juniorská reprezentantka v běhu na lyžích. "Zlepšila jsem se hlavně v plavání," povídala.

Marceau šel na špici už z vody, na kole ho ale zle dotahoval Nicolas Lebrun. "V prvním ze dvou okruhů běhu už jsem ho měl na dohled," říkal Lebrun. "Ale pak jsem se probudil," usmál se Marceau - mistr světa v olympijském triatlonu z roku 2000 a vítěz první hlubocké Xterry v roce 2001.

"Ztratil jsem v plavání," posteskl si pak Lebrun. "Byl to těžký závod. V životě jsem nejel lehkou Xterru," dodal pak Marceau, dvojnásobný účastník olympijských her.
Mezi ženami se v nabitém poli utkaly tři poslední mistryně světa, všem ale závěrečným během utekla Švýcarka Bucherová.

"Běžela skvěle, smekám," uznala úřadující světová šampionka Jamie Whitmoreová.
Na prémiích se rozdalo 10 000 eur, v parném dni se účastnilo přes 400 závodníků ve všech věkových kategoriích. Z nich 34 si vyjelo místa na startu říjnového mistrovství světa na havajském ostrově Maui.

Doprovodný závod štafet vyhrál tým Progres, na druhém místě skončila formace s lyžaři Kožíškem a Koukalem, hájící barvy domácího týmu Xterra Hluboká. Kožíšek jel na kole, Koukal běžel - a to i přesto, že jeho levičku zdobí sádrový krunýř, minulý víkend si zlomil dvě záprstní kůstky.

Brave Xterra Czech 2005 (1,2 km plavání - 35 km MTB - 11 km běh): Muži: 1. Marceau (Švýcarsko) 2:12:40, 2. Lebrun (Francie) -46, 3. Kubíček (Koma racing/ČR) -5:13, 4. Thomas (USA) -6:43, 5. Boonstra (Jižní Afrika) -6:39, 6. Wingenfeld (Německo) -6:48, 7. Brassini (Itálie) -8:16, 8. Jiránek (Polar MB/Česko) -9:12, 9. Grütter (Švýcarsko) -10:08, 10. Böcherer -10:52. Ženy: 1. Bucherová (Švýcarsko) 2:35:19, 2. Whitmoreová (USA) -17, 3. Matterová (Švýcarsko) -1:09, 4. Angleová, 5. Thomasová (obě USA) -4:29,... 9. Skalníková (MTB Bečvář team/Česko) -13:36.

E Team