Xterra Czech

Czech tour Xterra pokračovala v HostivařiČeský pohár Xterra v Davidově Mlýnu vyhráli Klíma a Loubková, fenomén Zadák byl druhý
E.ON XTERRA CZECH – Mistrovství Evropy 2004Erbenová najela na vítěznou vlnu, ve Španělsku bloudila, přesto úvodní závod EP Xterra ovládla
Hlubocká Xterra je připravenaHluboká n. Vltavou XTERRA European Championship
Karel Zadák se posunul na čelo Twin Xterra Czech TourKdo jsou favorité nedělního XTERRA CZECH v Prachaticích?
Lahůdkový běh při Xteře na HlubokéLebrun a Schaeferová se stali Evropskými šampióny
Lebrun byl na Hluboké opět nejlepšíLyžař Lukáš Bauer vyzve v Prachaticích světové šampiony Xterry
Na Hluboké to bude letos jinakNa Hluboké vyhráli Lebrun a Whitmoreová
Senzace! Xterra z Hluboké se stěhuje do Špindlerova MlýnaSvětová triatlonová elita zavítá na Šumavu, Prachatice hostí Světový pohár XTERRA
Světový pohár Xterra zavítá na HlubokouSvětový závod BRAVE XTERRA Czech v plných přípravách
Tak trochu jiná Xterra. Made by LanghammerTerénní triatlon Xterra slaví českou 10! Ve Špindlu podruhé zavoní Havaj
V sobotu vypukne Brave Xterra Czech 2003 Vojtěch a Erbenová vyhráli poslední českou Xterru sezony
Xterra Czech: chystají se další změnyXterra Czech: Kubíček třetí, vládli horalové ze Švýcarska
Xterra Czech, triatlonový festival již tento víkend!Xterra Czech 2006 příprava na závod a závod
Xterra na Hluboké se vrací ke kořenůmXterra na Hluboké: Šampioni i hobíci jedou o Havaj
Xterra na zámku: Vládl mistr světa LebrunXterra triatlon se vrací do České republiky!
Xterra ve Špindlu: Dietz a Lorblanchetová, dva Češi na stupníchXterru na Hluboké vyhrál Lebrun, Mistrem ČR je Kubíček
Zadák zajel na Hluboké životní závod 
Hluboká nad Vltavou - Mistři světa proti tátům od rodin, co jen rádi šlapou na biku.
Největší a nejpopulárnější triatlon v Česku startuje v sobotu. Brave Xterra Czech, světová kvalifikace pro Havaj v terénním triatlonu a první podnik pětidílné European tour, očekává až čtyři stovky závodníků včetně světových es.

„Atmosféra pod zámkem už jiskří. A právě skvělí lidi jsou kromě nádherné krajiny tím, co sem táhne závodníky z celého světa,“ říká Dave Nicholas, viceprezident americké Xterry, majitele seriálu.
„Každý rok se sem těším. Nádherné tratě, perfektní lidé okolo a skvělé pivo,“ rozplývá se Američanka Candy Angleová, mistryně světa z roku 2002. Mezi ženami je tady kompletní světová elita. Loňská mistryně Jamie Whitmoreová (USA), i předloňská Melanie McQuaidová (Kanada), k tomu i duatlonová královna Erika Csomorová (Maďarsko). První desítka je cílem pro Evu Skalníkovou, juniorskou reprezentantku v běhu na lyžích a loni nejlepší Češku. A také pro Kamilu Bulířovou, ta uspěla nejlépe na Havaji.

Mužské pole zdobí Olivier Marceau, Francouz ve švýcarském dresu, hrdina olympijského závodu v Aténách 2004, mistr světa v olympijském triatlonu 2000. Dvakrát už na Hluboké vyhrál Nicolas Lebrun z Francie, bývalý světový šampion v zimním triatlonu.

Vedle matadorů měří síly i hobby-jezdci. Tradičním účastníkem je Ed Hudcovic. Je mu 64 let a žije na Maui, kousek od tratí mistrovství světa. Kvalifikuje se však vždy v Česku, odkud emigroval v roce 1948...
Plave se 1,2 km ve Vltavě, na horském kole se zamíří na 35 km do schwarzenberské obory a na závěr čeká 11 km terénního běhu v zámeckém parku. „Start i obě depa jsem umístili nově do areálu městského koupaliště, aby bylo okolo více prostoru,“ vysvětluje novinku ředitel závodu Michal Piloušek.

Na cenách se rozdá 300 000 korun, závodí se i o 34 kvalifikačních míst na startu říjnového světového šampionátu na Maui.

České barvy bude hájit loni druhý Jan Řehula, který přijel z tříměsíčního pobytu v Koreji. Xteře dal přednost i před nedělním mistrovstvím republiky na olympijských tratích. „Bude to asi můj nejspíš jediný letošní start v Česku.“

Ambice má i jeho bývalý tréninkový partner Jan Kubíček, člen zlatého družstva z letošního evropského šampionátu v duatlonu. Ale také František Žilák, loňský vítěz domácího seriálu Czech tour.
V závodě štafet se představí bronzoví lyžaři z mistrovství světa v Oberstdorfu Dušan Kožíšek s Martinem Koukalem. „Chtěl jsem jet celý závod sám, ale se zraněnou rukou neudržím řídítka,“ stěžoval si Koukal, který si minulý víkend zlomil na bikemaratonu záprstní kůstky.

Bohatý program začíná už v 10 hodin závody dětí a rodičů s kočárky, ve 12 odpálí hlavní závod, ve 14.30 budou vítězové v cíli. Večer pokračuje megafterparty s koncertem pěti rockových kapel a ohňostrojem.

E Team