Xterra Czech

Czech tour Xterra pokračovala v HostivařiČeský pohár Xterra v Davidově Mlýnu vyhráli Klíma a Loubková, fenomén Zadák byl druhý
E.ON XTERRA CZECH – Mistrovství Evropy 2004Erbenová najela na vítěznou vlnu, ve Španělsku bloudila, přesto úvodní závod EP Xterra ovládla
Hlubocká Xterra je připravenaHluboká n. Vltavou XTERRA European Championship
Karel Zadák se posunul na čelo Twin Xterra Czech TourKdo jsou favorité nedělního XTERRA CZECH v Prachaticích?
Lahůdkový běh při Xteře na HlubokéLebrun a Schaeferová se stali Evropskými šampióny
Lebrun byl na Hluboké opět nejlepšíLyžař Lukáš Bauer vyzve v Prachaticích světové šampiony Xterry
ME XTERRA OVLÁDLI V PRACHATICÍCH FRANCOUZI. KARÁSKOVÁ BRALA STŘÍBRONa Hluboké to bude letos jinak
Na Hluboké vyhráli Lebrun a Whitmoreová Senzace! Xterra z Hluboké se stěhuje do Špindlerova Mlýna
Světová triatlonová elita zavítá na Šumavu, Prachatice hostí Světový pohár XTERRASvětový pohár Xterra zavítá na Hlubokou
Světový závod BRAVE XTERRA Czech v plných přípravách Tak trochu jiná Xterra. Made by Langhammer
Terénní triatlon Xterra slaví českou 10! Ve Špindlu podruhé zavoní HavajV sobotu vypukne Brave Xterra Czech 2003
Vojtěch a Erbenová vyhráli poslední českou Xterru sezonyXterra Czech: chystají se další změny
Xterra Czech: Kubíček třetí, vládli horalové ze Švýcarska Xterra Czech, triatlonový festival již tento víkend!
Xterra Czech 2006 příprava na závod a závodXterra na Hluboké se vrací ke kořenům
Xterra na Hluboké: Šampioni i hobíci jedou o Havaj Xterra na zámku: Vládl mistr světa Lebrun
Xterra triatlon se vrací do České republiky!Xterra ve Špindlu: Dietz a Lorblanchetová, dva Češi na stupních
Xterru na Hluboké vyhrál Lebrun, Mistrem ČR je KubíčekZadák zajel na Hluboké životní závod
Tiskové konferenci před premiérovým XTERRA European Championship se zúčastnila většina favoritů z řad mužů i žen a zástupci pořadatelů. Hned v úvodu oznámila marketingová ředitelka E.ON XTERRA Czech Tour a  XTERRA European Championship, Ing. Silvie Procházková, že do závodu je přihlášeno více než 400 startujících a diváci budou mít možnost vidět 11 mistrů světa z minulých let z několika vytrvalostních disciplín (triatlon, duatlon, běžecké lyžování,atd.).

Jedním z favoritů bude i mistr světa v krátkém triatlonu z roku 2000 a vítěz Brave XTERRA Czech 2002, švýcarský profesionál Olivier Marceau. „Závody XTERRA zařazuji v rámci přípravy na Olympijské hry v Athénách, protože tam bude velmi náročná cyklistická trať a kolo řádně prověří i účastníky závodu zde na Hluboké“, odpověděl na otázku, proč v olympijské sezóně startuje na tak náročném závodě.
Mezi ženami patří ke kandidátkám na první místo Američanka Candy Angle. „Budu zde závodit již po třetí a mohu říci, že je zde srovnatelná atmosféra a náročnost tratí jako v Americe, ale mnohem nabitější je startovní pole, vyhrát bude velmi těžké. Je zde větší konkurence než na mistrovství světa!“, vysekla poklonu pořadatelům, když byla vyzvána ke srovnání se zahraničními závody.

Na start se postaví i bronzový medailista z OH v Sydney, Jan Řehula. „Kondičně jsem na tom stejně, jako ti nejlepší, ale stále ztrácím v technických pasážích na MTB. V rámci přípravy na Evropský šampionát jsem se zúčastnil několika bajkových maratónů. I z hlediska úrazů, kterých jsem měl v minulých letech řadu, považuji závody XTERRA za bezpečnější.“, uvedl nejlépe umístěný domácí závodník z minulého roku. „Závodit mě stále baví a chci na zdejších náročných tratích předvést co nejlepší výkon. Věřím,  že to bude také atraktivní podívaná“, vzkázal Jan Řehula divákům.

Na start se opět postaví i náš světový lyžařský šampión Martin Koukal. „Vyhovovalo by mi kratší plavání a delší běh, kdyby do zítřka napadlo 20cm sněhu, také bych se nezlobil“, vtipkoval Martin na otázku, kde bude v závodě jeho slabé místo. K případné účasti na mistrovství světa XTERRA na podzim uvedl: „Bohužel startovat na Havaji opět nebudu, termínově se závod kryje s běžeckým světovým pohárem“.
Pořadatele pochválil také Dave Nicholas, zástupce světové organizace XTERRA. “Za tři roky vyrostl tento závod v akci světového měřítka, věřím, že se zde budeme potkávat po řadu příštích let“.

Silvie Procházková popřála všem závodníkům mnoho štěstí. Dále vyjádřila naději, že i přes nulový zájem ze strany Českého svazu triatlonu o toto sportovní odvětví, se bude XTERRA i nadále rozvíjet a přinášet radost stále většímu počtu sportovců.

E Team