Xterra Czech

Czech tour Xterra pokračovala v HostivařiČeský pohár Xterra v Davidově Mlýnu vyhráli Klíma a Loubková, fenomén Zadák byl druhý
E.ON XTERRA CZECH – Mistrovství Evropy 2004Erbenová najela na vítěznou vlnu, ve Španělsku bloudila, přesto úvodní závod EP Xterra ovládla
Hlubocká Xterra je připravenaHluboká n. Vltavou XTERRA European Championship
Karel Zadák se posunul na čelo Twin Xterra Czech TourKdo jsou favorité nedělního XTERRA CZECH v Prachaticích?
Lahůdkový běh při Xteře na HlubokéLebrun a Schaeferová se stali Evropskými šampióny
Lebrun byl na Hluboké opět nejlepšíLyžař Lukáš Bauer vyzve v Prachaticích světové šampiony Xterry
Na Hluboké to bude letos jinakNa Hluboké vyhráli Lebrun a Whitmoreová
Senzace! Xterra z Hluboké se stěhuje do Špindlerova MlýnaSvětová triatlonová elita zavítá na Šumavu, Prachatice hostí Světový pohár XTERRA
Světový pohár Xterra zavítá na HlubokouSvětový závod BRAVE XTERRA Czech v plných přípravách
Tak trochu jiná Xterra. Made by LanghammerTerénní triatlon Xterra slaví českou 10! Ve Špindlu podruhé zavoní Havaj
V sobotu vypukne Brave Xterra Czech 2003 Vojtěch a Erbenová vyhráli poslední českou Xterru sezony
Xterra Czech: chystají se další změnyXterra Czech: Kubíček třetí, vládli horalové ze Švýcarska
Xterra Czech, triatlonový festival již tento víkend!Xterra Czech 2006 příprava na závod a závod
Xterra na Hluboké se vrací ke kořenůmXterra na Hluboké: Šampioni i hobíci jedou o Havaj
Xterra na zámku: Vládl mistr světa LebrunXterra triatlon se vrací do České republiky!
Xterra ve Špindlu: Dietz a Lorblanchetová, dva Češi na stupníchXterru na Hluboké vyhrál Lebrun, Mistrem ČR je Kubíček
Zadák zajel na Hluboké životní závod 

Tak náročný závod jako je Hluboká v české sérii jinde nenajdete. Plave se více než kilometr ve Vltavě, částečně i proti proudu. Rozhodující disciplinou je však cyklistika, která závodníkům zabere asi 60% času celého závodu. Jezdí se na horském kole po třiatřiceti kilometrovém okruh napříč jindy nedostupným územím schwarzenberské obory. Závěrečný běh v zámeckém parku pak začíná extrémním výběhem, kde se musejí závodníci dokonce jistit lanem.

Jako nejsilnější se v neděli ukázal Karel Zadák. Po plavání ztrácel na čelo necelé dvě minuty, ale na kole konkurenci roznesl na kopytech. Už v polovině závodu si za sebou vezl luxusní náskok a ten mu také vydržel až do depa, ze kterého vyrazil do poslední disciplíny. Teprve po dlouhých třech minutách se objevili další závodníci, za Petr Novák dojížděl Jan Kubíček a František Žilák. Žilák má vždy slabé plavání a na Hluboké musel předjet více než 60 závodníků, aby se dostal na 4. pozici. Na pátém místě se držel první z cizinců Slovák Tomáš Jurkovič hájící barvy českého oddílu Labe tri club.

Při běžeckých kvalitách úřadujícího mistra České republiky Karla Zadáka nebylo možné, aby soupeři vymazali jeho náskok. Do cíle pod hlubockým zámkem doběhl jako první před Kubíčkem, Novákem, Jurkovičem i Žilákem. Bývalý vedoucí muž bodového pořadí Míra Podborský startoval den před hlubockým závodem na světovém poháru v kvadriatlonu, který vyhrál. Na Hluboké po druhém náročném závodě víkendu nemohl skončit lépe než 11. a v bodování poháru se propadl na páté místo.

Mezi ženami kralovala letos už potřetí Ivana Loubková. Při plavání sice ztratila pět minut na Štroblovou, ale všem pak nadělila deset minut na cyklistické části a po běhu nebylo pochyb o vítězce. Dokázala druhou ženu porazit na vteřinu stejným rozdílem jako Zadák Kubíčka mezi muži. Za Loubkovou doběhla Petra Krejčová a třetí byla Eva Štroblová.

Také letos mohli specialisté na jednotlivé disciplíny složit tříčlenné štafety, které absolvovali naprosto stejnou trať jako jednotlivci. Už po první disciplíně vedl tým Twin-Loap, za který plaval Jan Šimek, na kole pak jel Tomáš Dvořák a běžec Pavel Brýdl vytvořil nejrychlejší čas dne. Druzí skončili Tri draci a na třetím místě 3L team Giga sport z Českých Budějovic.

Kompletní výsledky a další informace o závodě i dalších akcích Twin Xterra Czech tour najdete na www.xterra.cz. Příští závod série se jede už o nadcházejícím víkendu v Ostrově nad Ohří.

POŘADÍ TWIN XTERRA CZECH TOUR PO 4 ZÁVODECH
1. Karel Zadák (Tri LAMY) – 290 bodů
2. Jan Kubíček (69 Specialized)- 272
3. Petr Novák (X-team Bano) - 254
4. František Žilák (Rock-Machine Cyklomax) - 254
5. Miroslav Podborský (Tri LAMY) - 238

1. Ivana Loubková (TT Cyklorenova Cvikov) - 382
2. Klára Pochobradská (TT) - 282
3. Petra Krejčová (BaH České Budějovice) - 270


Karel Zadák


Ivana Loubková

E Team